Erkekliği arttırmanın tüm yolları - gerçek ve efsaneler

bir muz örneğini kullanarak bir penisi büyütmeden önce ölçmek

Erkek saygınlığını artırmayı vaat eden en yaygın yöntemleri topladık ve gerçekten işe yarayıp yaramadığını öğrendik. Uzmanlarımız bize bu konuda yardımcı oldu: psikologlardan ürologlar derneğine.

İşe yarayan yollar

kırmızı masaj

Erkekliği arttırmanın en popüler yöntemleri arasında masaj teknikleri: akupunktur ve jelqing adı verilen egzersizler yer almaktadır. Bu tekniklerin popülerleştiricileri, birkaç aylık günlük eğitimin erkek saygınlığının artmasına yardımcı olacağını iddia ediyor.

Uzman, "Masaj tekniklerinin iyileştirici özelliklerini doğrulayan tek bir bilimsel çalışma yok" diyor. "Sadece penise giden kan akışını iyileştiriyorlar, bu da onu biraz daha büyütebilir. Ancak bu çok geçici bir fenomendir - birkaç saat ve etki ortadan kalkacaktır.

Uzmanlar, özellikle diyabetes mellitus, ateroskleroz ve kan damarlarının konjenital anomalileri varsa, bu tür tekniklerin kullanılmasını önermemektedir. Ejakülasyondan sonra bile ereksiyonun geçmediği durumlarda priapizm hastalığı da dahil olmak üzere çeşitli komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bu, gelecekte tam bir organ fonksiyonu kaybıyla dolu olan akut bir cerrahi patolojidir.

Dikkat, ağırlıkçılar!

Germe, erkeğin itibarını 3 cm'ye kadar hızla artırmayı vaat ediyor: Doğrudan penise takılan çeşitli ağırlıklar ve özel germe cihazları var.

"Gerçekten bir artış sağlıyorlar. Ancak uzman, ciddi şekilde yaralayabilirler, yani kavernöz cisimlerin tunika albugineasına zarar verebilirler, diye uyarıyor. - Sonuç olarak, Peyronie hastalığı gelişebilir - peniste ereksiyon sırasında eğriliğe ve ilişki sırasında ağrıya neden olacak sikatrisyel plaklar oluşur. Ve bu sonuçlar geri döndürülemez.

Hormonlar uyumsuz

Testosteron ve üretimini uyaran ilaçların tanıtılmasının ek santimetre vereceğine dair bir görüş var.

"Bu bir efsane! Uzman, erkeklik hormonunun büyüklüğü değil cinsel işlevi etkilediğini açıklıyor. - Ek olarak, bu tür ilaçların doktora danışmadan kullanılması, hormonal zincirin ihlali ile doludur: sözde bir testosteron çukuru oluşabilir (genellikle makul olmayan yüksek dozlarda hormon alan vücut geliştiricilerde görülür). Bu, cinsel işlev kaybı, erkek kısırlığı ve birçok vücut sistemindeki problemlerle doludur. "

Kremler - birkaç saat

Penis büyütme için reklam kremleri tüm İnternet ile doludur. Kullanımı kolaydır ve harika sonuçlar vaat ederler. Bu, satın almak için birimi artırmak isteyen erkeklere rüşvet veren şeydir.

Uzman, "Bu fonlar kesinlikle etkisiz: bir kol veya burnu büyütmek için krem satın almakla aynı şey" diyor. - Böyle bir ilacın verebileceği tek şey, 5-6 saat boyunca biraz fark edilir (1. 5 cm'ye kadar) bir artıştır. Bu, ısınma ve damar genişletici bir etkiye sahip olması nedeniyle olur.

Ayrıca, bazı kremler "kimyasal olarak kirli" olabilir: hormon takviyeleri ve tehlikeli alerjenik bileşenler içerir. Kimyasal yanığa kadar hem normal tahrişe hem de mukoza zarında hasara neden olabilirler.

Vakum pompası test edildi!

Negatif basınç tedavisini içerir. Ve bu evde kullanılabilecek tek güvenli çözümdür!

"Isıtıcı merhemlerle birlikte, vakum pompası gerçekten peniste bir artış (1-3 cm) ve kalınlaşma (5 mm'ye kadar) verir ve ayrıca ereksiyonu iyileştirir. - Ancak şunu anlamak önemlidir: Hasta düzenli olarak egzersiz yaparsa ve tam bir cinsel yaşam sürerse etki elde edilecektir. Bir vakum pompasının yardımıyla bir kez ve herkes için artırmak imkansız!

Ve bir önemli not daha: penisin damarlarına ve mukoza zarına zarar vermemek için dikkatli ve doğru bir şekilde kullanmanız gerekir. Sadece bir androlog ile görüştükten sonra bağımsız olarak kullanılabilir.

Yardım için bıçak veya ameliyat

Cerrahi yöntemler yardımıyla erkekliğin artması garanti edilir. En zararsız olanı, penisin 1. 5-2 cm uzatıldığı frenuloplastidir. Daha agresif bir yöntem, penisi tutan bağların suprapubik bölgesinde bir diseksiyondur. Kalınlaştırma (5-10 mm) için özel implantların yerleştirilmesi yaygın olarak kullanılır, uzatma ve kalınlaştırma için protez yapılabilir.

"Ama bunun sonsuza kadar sürdüğünü anlamalısınız - bedeninizi iade etmek imkansız. - Her yöntemin dezavantajları vardır, bu nedenle tüm artıları ve eksileri tartmanız gerekir. Ve cerrahi manipülasyonlar sadece kalifiye bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Cerrahi penis büyütmenin kontrendikasyonları arasında genel hastalıklar, hormonal bozukluklar, damar hastalıkları, diyabetes mellitus ve yaşlılık sayılabilir. Ancak ameliyata başvurmadan önce bir psikoloğu ziyaret etmeye değer. Bir erkek bedenlerle iyi olabilir, ancak koşullar nedeniyle (örneğin, eşini tatmin etmedi), aniden bir şeyi değiştirme arzusu ortaya çıkar. Ama boyut gerçekten önemli değil! Bir erkek için en önemli şey eşini incelemektir.

Bütün sorun toplumda ve doğada

"Ne kadar çok o kadar iyi" klişesi eski zamanlardan geldi: çoğu insan ve kültürde, fallus güç ve doğurganlığın sembolü olarak kabul edildi ve ne kadar büyükse o kadar harika. Bu nedenle, büyüklükten memnuniyetsizlik sorunu sosyal bir karaktere sahiptir.

"Küçük oğlanlar büyüklük umurlarında değil. Sonra seks konusuyla ilk tanışma var - genellikle porno izleyerek. Genç adam, cüssesini gördükleriyle ilişkilendirir - ve kendinden şüphe duymanın ilk tohumları atılır! Sonra anekdotlar ve klişeler eklenir ve adam karmaşıklaşmaya başlar "diye açıklıyor uzman psikolog. Ve yine de: Hangi penis küçük, hangisi büyük? Ereksiyon halindeki bir yetişkinde 12 cm'den küçük penis küçük demektir. Ortalama boyut 12-17 cm ve 18 cm'den itibaren bir penis zaten çok büyük kabul ediliyor "diyor uzman ve hatırlatıyor: psikiyatride kendi boyutundan memnun olmayanlar için bir teşhis bile var -" dismorfik bozukluk " (anoreksiyaya benzer).

Genel olarak, erkekliği arttırmadan önce cinsel teknikleri deneyin. Ama en önemlisi, içtenlikle ve gerçekten sev. O zaman zevk garantilidir!